מי אנחנו

Logo-Hebrew-w

עמותת קונצנזוס (ע.ר 580551752) הוקמה בשנת 2011 ע"י קצינים במילואים, הרואים בחשיבות רבה את המשך קיומו של צה"ל כצבא העם, ומתוך כך את שותפותם של האזרחים בתמיכה וגיבוי ציבורי, מורלי תקשורתי ובעת הצורך משפטי, ללוחמי ומפקדי צה"ל. העמותה היא א-פוליטית והיא פועלת במישור הציבורי, התרבותי, המשפטי והחינוכי, כדי לשמור את צה"ל בקונצנזוס.

המציאות המורכבת איתם מתמודדים חיילי ומפקדי צה"ל בשנים האחרונות, מעלה בפני הלוחמים והמערכת הצבאית שני פערים איתם עמותת קונצנזוס מבקשת להתמודד:
1. פעילים קיצוניים משני צידי המתרס הפוליטיים, מנתבים חלק מהמחאה שלהם כלפי מדיניות הממשלה בנושא יהודה שומרון, כנגד לוחמים הנשלחים ע"י מפקדיהם לשמש כחיץ מול המפגינים. בשנים האחרונות התרבו גילוי הנאצה כנגד חיילי צה"ל, באלימות מילולית ולעיתים גם פיזית. חיילי צה"ל הפכו לשק החבטות של אותם פעילים.
2. חיילי צה"ל ומפקדיהם, בסדיר ובמילואים, העושים כמיטב יכולתם בשמירת בטחונה של מדינת ישראל, עומדים חשופים לתביעות פליליות ואזרחיות על מעשים שבוצעו בתום לב במהלך אימונים או פעילות מבצעית בגזרות השונות. מתוקף אחריותו, מממן הצבא הגנה משפטית, אך נראה שלא די בכך – ממקרים שנבחנו עולה כי קיים מרחב של מצוקה אישית, חברתית, עסקית ומשפחתית אליה עשוי להקלע הלוחם. בתור חברה אזרחית מתוקנת עלינו לתמוך, לסייע ולתת כתף וגיבוי ללוחמים.


במה אנחנו מאמינים?

לממשלה יש מנדט לקבל החלטות – אי אפשר לקיים משטר דמוקרטי כ"תכנית כבקשתך". לא יתכן שצד פוליטי מסוים אינו מסכים עם הדרג הנבחר והוא קורא למרד ומקרב את ישראל למלחמה פנימית וקרע בלתי הפיך.

קריאות לסרבנות הן פשע – סרבנות והקריאה לסרבנות היא לא רק עבירה על החוק, היא עבירה על האמנה החברתית שכולנו חיים תחתיה – כולנו משרתים את המדינה ודואגים לבטחון אזרחיה.

לכבד החלטות ממשלה נבחרת ללא קשר לדעה פוליטית – אנחנו מתנגדים בתוקף לקריאות נגד סמכות ממשלה נבחרת לקבל החלטות, ומתחייבים לבצע כל החלטה גם אם היא מתנגדת להשקפתנו הפוליטית!

פעולותיהם של גורמים בעלי אינטרסים רק גורמים לנזק ולפילוג בתוך המדינה בתקופה קשה ורגישה. הגיע הזמן להתאחד, לשמור על עוצמתו של צבא הגנה לישראל ולתמוך בהחלטותיה של כל ממשלה נבחרת.


ממקימי העמותה

רס"ן (מיל') עופר שושן – בן 41, רס"ן ביחידה מובחרת, תושב מזכרת בתיה, מנכ"ל ובעל חברת "One Hour Translation"

רס"ן (מיל') חיים שניר – בן 34, סמג"ד גדוד חי"ר, תושב גבעת שמואל, מנהל מוצר בחברת הייטק

סא"ל (מיל') שירי גל – בן 38, מג"ד חי"ר, תושב רמת השרון, דירקטור איכות ותמיכה בחברת הייטק

Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on Twitter